Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

20. 3. 2009

Historie této malebné vesničky je velice zajímavá. První zmínka o vesnici je známá od roku 1377, kdy patřila k vikštejnskému panství. V letech 1671-1705 patřil Klokočov spolu s Klokočůvkem pod panství Melč a roku 1705 připadl zpět k Vikštejnu. Poté se Klokočov ocital v rukou různých pánů, mezi které patřil také Jan Václav Želecký z Počenic, který nechal postavit jednopatrový barokní zámek obdélného půdorysu. V roce 1806 byla v obci postavena obecní škola a 1807 kamenný kostel sv. Ondřeje. Existovala zde železniční stanice a pošta. Roku 1922 byla obec elektrifikována.

Klokočov byl velkou německou obcí, později se silnou českou menšinou. Jednalo se o zemědělskou podhorskou obec s velkým katastrem, velkostatkem a s ním spojeným průmyslem. Byla zde vybudována ozdravovna pro děti horníků.

Klokočov byl osvobozen ve dnech 4.-5.května Rudou armádou. Původní obyvatelstvo bylo odsunuto a vesnice nově osídlena. Po roce 1948 byl zámek přestavěn pro potřeby léčebny dlouhodobě nemocných a ztratil charakter původního barokního sídla.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář